One-month Email consultation with a psychologist

Information about the package:

Balíček obsahuje celoměsíční konzultaci s psychologem prostřednictvím emailu. První dotaz vepisujete přímo v objednávce, nebojte se co nejvíce rozepsat. Po celou dobu vám bude odpovídat stejný psycholog. Z kapacitních důvodů jsou možné max. 2 odpovědi psychologa v průběhu jednoho dne.

Emailová konzultace může být přínosná všem, kteří řeší nějaký problém a je pro ně lepší se ze všeho vypsat. Ať už jde o jedince, kteří nejsou z nějakého důvodu mobilní, tedy nemůžou fyzicky dojíždět do kamenné psychologické poradny, nebo se obávají z reakcí okolí. Často jsou to také lidé, jenž bojují s nedostatkem času a nezvládají navštívit psychologa v průběhu ordinačních hodin. Jestliže tedy patříte k těm, kteří své pocity raději svěří „papíru“, je pro vás celoměsíční emailová konzultace tím pravým řešením.

How to book appointment:

  1. Click "Book Appointment"
  2. Select package one-month email consultation with a psychologist and then click "Next"
  3. In the email section fill in your email address at which you wish to receive a response from a psychologist
  4. In the section "your message" include any information you would like to discuss and include as many details as possible* and then click "Complete Order"
  5. Select payment option
  6. If you have a discount coupon or a gift voucher, please add the code into the section "Coupons and Gift Vouchers"
  7. If you are new to Mojra Psychological Online Counselling please sign up or log in into your account
  8. If you agree to the terms and conditions and personal data processing, tick the box and complete the "I am not a robot" section
  9. Click "Complete Order"**

Once we receive a payment for the chosen consultation, a psychologist will respond to your message within 24 hours. The service operates always from Monday to Friday 8am - 4pm


*Start your journey here, remember it is OK to ask questions so please include any information you would like to discuss. Keep in mind that the more information you provide (such as your age, how long you have been experiencing the problem, how it affects your day to day life, how it makes you feel etc.) the better response and support you can get. This will enable a psychologist to understand your problem better. Please note that the number of characters in the message is not limited.

**If you have selected "Credit or Debit Card" option you will be re-directed to the payment platform. Alternatively, if you have selected "Bank Transfer" option all payment details will be send to your email address.

***If you do not receive any respond within 24 hours please ensure you also check your Spam folder for messages from us as it may happen that our message is classified as Spam. Alternatively, please contact us and we will be happy to help.


Clients' opinions

Book your appointment today!    Book your consultation now